پشتیبانی شبکه

پشتیبانی و نگهداری شبکه


یکی از معضلات و مشکلات سازمان ها و شرکت ها در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ، نگهداری و مدیریت آن می باشد. پشتیبانی شبکه هم برای افرادی که خدمات شبکه خود را از توسعه شبکه رادمان گرفته باشند و هم برای افرادی که خدمات راه اندازی شبکه خود از همکاران ما گرفته باشند، قابل ارائه می باشد.

در این خصوص شرکت توسعه شبکه رادمان در کنار مشاوره و راه اندازی شبکه ارائه دهنده خدمات متنوعی در زمینه پشتیبانی شبکه می باشد.

ما با بررسی وضعیت و موقعیت IT در سازمان ها و شرکت ها ، خدمات متنوعی در زمینه پشتیبانی و نگهداری شبکه ، زیرساخت شبکه و همینطور پشتیبانی از تجهیزات رایانه ای و اداری را با استفاده از تجربیات با ارزش خود در این زمینه و با بهترین کیفیت به شما ارائه می دهیم.

مراحل کار :

 

1- نیاز سنجی: پس از دریافت تماس از سوی مجموعه ها، در بررسی های اولیه، با توجه به نیاز و وسعت هر مجموعه طرح پشتیبانی متناسب با آن مجموعه را ارائه خواهیم کرد. پس از عقد قرارداد، بررسی های تکمیلی شروع شده و فعالیت صورت می گیرد.

 

2- بررسی شبکه و مستند سازی:

• بررسی شبکه موجود از لحاظ نوع ارتباط (کابلی یا بی سیم)، تعداد سرورها، تعداد کلاینتها، نوع سرورها، نوع تجهیزات در حال استفاده

• بررسی سرورها از لحاظ سخت افزاری، تست قطعات در صورت نیاز

• برررسی وضعیت و نحوه کارکرد شبکه

• بررسی سرویس های نصب شده روی سرورها

• بررسی نحوه ارتباط سرورها و کلاینتها با اینترنت

• بررسی نرم افزارهای کاربردی و سامانه های مورد استفاده در سازمان

• تهیه شناسنامه از تجهیزات سخت افزاری

 

3- استاندارد سازی : پس از آماده سازی اطلاعات و نیز آماده بودن بستر جهت استاندارد سازی شبکه کارشناسان شرکت شروع به رفع ایرادات و نیز ارائه پیشنهاد به منظور بهبود اوضاع و نیز اصولی سازی شبکه با توجه به استاندارداهای شبکه خواهند کرد.

 

4- ارائه راهکار : با توجه به نیاز سازمان و نیز امکانات در دسترس و یا قابل فراهم، راهکارهایی به منظور رشد و بهبود فعالیت های سازمانی ارائه خواهد شد تا در صورت موافقت و امکان راه اندازی، سرویس موردنظر روی شبکه فعال و قابل استفاده گردد.

 

5- چکاپ دائم: کارشناسان پشتیبانی با توجه به برنامه ریزی و نیاز سازمان به صورت مستمر اقدام به بکاپ گیری و همچنین چکاپ شبکه به منظور جلوگیری از بروز هرگونه مشکل را انجام میدهند.