ارتباطات Point to Point

ارتباطات نقطه به نقطه (Point to Point)


به برقراری ارتباط بین دو نقطه و یا یک نقطه با چند نقطه ارتباطات Point to Point گفته میشود. در این نوع ارتباطات اطلاعات به صورت مستقیم از یک نقطه ارسال و در نقطه پایانی دریافت میشود.

ارتباطات نقطه به نقطه با توجه به میزان فاصله بین نقاط، روش ها و تکنولوژی های متفاوتی دارند. در فواصل کم و با وجود دید مستقیم ( چه به صورت چشمی و چه با استفاده از دکل های خود ایستا) از ارتباطات رادیویی و از رادیو وایرلس ها استفاده میکنند و در فواصل طولانی (مثلا ارتباط بین دو شهر یا دو استان) از ارتباطات ماهواره ای و یا ارتباطات وابسته به مخابرات مانند اینترانت و MPLS استفاده میشود. و در بعضی موارد که محرمانگی اطلاعات بالا نیست و همچنین پایدار بودن ارتباط با توجه به نوع کار خیلی حساسیت ندارد از بستر اینترنت استفاده میشود.

در ارتباطات رادیویی اطلاعات به صورت مستقل از یک نقطه به نقطه دیگر منتقل میشود و از محرمانگی و امنیت خیلی بالایی برخوردار است و همچنین با توجه به تنظیمات دقیق و اصولی از پهنای باند خیلی خوبی برخوردار است. در ارتباطات اینترانت و یا MPLS اطلاعات به واسطه شبکه گسترده مخابرات که معمولا در تمامی کشور ارتباطات زیرساختی کابلی دارند انتقال پیدا میکند و با توجه به محدودیت های مخابرات پهنای باند خیلی کم و پر هزینه هست و در مواردی که امکان ارائه پهنای باند بالا دارد هزینه های سر سام آوری دارد.

برای دریافت مشاوره و بهترین راهکار برای شرکت خود، با ما در تماس باشید.

ارتباطات نقطه به نقطه (Point to Point) برای چه مجموعه هایی استفاده میشود؟


شرکت ها و یا کسب و کارهایی که دارای دو یا چندین شعبه هستند، برای ارتباط شبکه ای بین دفاتر و شعب خود نیاز به این نوع ارتباط دارند. در واقع با این نوع ارتباط میتوانند دفاتر خود را از نظر شبکه به یکدیگر متصل کنند و از اطلاعات سرور اصلی خود بر روی تمامی شعب و دفاتر خود بهره ببرند.

 

مثال

مجموعه ای دارای یک دفتر در مرکز شهر و یک کارخانه در حومه شهر است حال نیاز است اطلاعات حسابداری بین دفتر و کارخانه به روز باشد و یا اینکه در دفتر مرکزی بتوانند در هر لحظه موجودی انبار داخل کارخانه را چک کنند و با توجه به موجودی انبار فروش داشته باشند در این حالت حتما نیاز است که کارخانه با دفتر مرکزی ارتباط شبکه ای داشته باشد.

شرکت توسعه شبکه رادمان پس از بازدید و بررسی های لازم از مجموعه ها اقدام به تهیه نقشه های هوایی از نقاط کرده و بهترین راهکار را با توجه به محرمانگی اطلاعات حساسیت کار و با در نظر گرفتن فواصل ارائه و اجرا می کند.

فرم بازدید رایگان

لطفا جهت بازدید رایگان از مجموعه خود فرم زیر را تکمیل نموده.