سانترال تحت شبکه - VoIP

VoIP چیست؟


صدا روی پروتکل اینترنت که مخفف کلمات Voice Over Internet Protocol است .VoIP به یک گروه از تکنولوژی می‌گویند که برای انتقال صدا و چندرسانه از شبکه‌های مبتنی بر پروتکل، مانند اینترنت استفاده می‌کند. VoIP با عنوان‌های تلفن IP، تلفن اینترنتی، تلفن پهن‌باند، صدای پهن‌باند و صدا روی پهن‌باند نیز شناخته‌ می‌شود.


برخی از کاهش هزینه‌ها تا حدودی به دلیل استفاده از یک شبکه منفرد برای حمل صدا و اطلاعات است، مخصوصاً در جایی که استفاده‌کنندگان به شبکه‌ای دسترسی دارند که از ظرفیت آن کمتر استفاده شده و می‌تواند VOIP را بدون هیچ هزینه اضافی حمل کند. تماس‌های VoIP به VoIP برخی اوقات مجانی هستند، در حالی که تماس VOIP به شبکه‌های تلفن عمومی (PSTN) ممکن است هزینه‌ای در بر داشته باشد که باید توسط استفاده‌کنندگان VoIP پرداخت شود.

برای دریافت مشاوره و بهترین راهکار برای شرکت خود، با ما در تماس باشید.

مزایای ویپ (VoIP)

از نقطه نظرهای متفاوتی می‌توان به بررسی مزایای این تکنولوژی پرداخت که بالطبع کاهش هزینه‌های جاری، از جمله جذاب‌ترین ویژگی‌های این تکنولوژی است که برخی از دلایل این امر عبارتند از:

۱- بی نیازی از سیم کشی مجزا
این تکنولوژی از بستر شبکه برای ارتباطات تلفنی استفاده می‌کند که موجب کاهش کابل کشی مجزا می‌گردد. هم چنین در صورت جابجایی محل کاربر، دیگر دردسر سیم کشی به مکان جدید وجود نخواهد داشت.

۲- کنفرانس‌های صوتی و تصویری
سازمان‌هایی که برای انجام امور خود از برقراری کنفرانس‌ها در بستر VoIP استفاده می‌نمایند از هزینه‌های برقراری ارتباطات تلفنی با توجه به مسافت‌های کاربران (حتی در ابعاد بین المللی) جلوگیری می‌کنند.

۳- ادغام دستگاه تلفن با کامپیوتر شخصی
همان طور که می‌دانید امروزه استفاده از نرم افزارهای تلفنی (SoftPhone) در سازمان‌ها و حتی سیستم‌های خانگی به صورت روزافزون در حال گسترش می‌باشد. استفاده از این نرم افزارها جایگزینی برای IP-Phone به شمار می‌رود که تنها نیاز به Handset دارد. لذا بدین صورت می‌توانید از هزینه‌های موجود بکاهید.

۴- تماس کاربران خارج از سازمان به صورت رایگان به هر نقطه از دنیا
کاربران این سیستم از طریق اینترنت قادر به تماس با سازمان مورد نظر خود می‌باشند. این ویژگی برای کارکنانی که خارج از محیط دفتر هستند علاوه بر کسر هزینه‌ها موجب تسهیل تماس‌های تلفنی نیز می‌شود.

۵- گسترش آسان
گسترش و افزودن کاربر در این سیستم‌ها به سادگی انجام پذیر است و برخلاف سیستم‌های پیشین نیاز به سیم کشی مجدد برای هر کاربر وجود ندارد.

۶- مدیریت متمرکز و آسان
مراکز تلفن مبتنی بر VoIP محیطی را تحت شبکه در اختیار کاربر قرار می‌دهند که از طریق آن می‌تواند تنظیمات را تغییر داده، کاربر اضافه کرده و یا گزارش گیری نماید.

7- تلفن گویا (IVR)
سیستم تلفنی ویپ به صورت پیش فرض و به صورت نرم افزاری و بدون نیاز به هیچ سخت افزاری دارای امکان تلفن گویا میباشد که این امکان را برای هر تعداد و هر چند لایه تلفن گویا بدون هیچ محدودیتی فراهم میکند.

8- ضبط مکالمات
امکان ضبط مکالمات در سیستم ویپ بدون نیاز به هیچ سخت افزاری و بدون محدودیت بر روی تماسهای داخلی به داخلی و همچنین تماسهای خارجی به داخلی و بالعکس فراهم میباشد و نیاز به هزینه مجزا جهت تامین سخت افزارهای گران قیمت ضبط مکالمات را ندارد.

شرکت توسعه شبکه رادمان با بهره گیری از این دانش تمامی قابلیت های این سیستم را نصب و اجرا و پشتیبانی مینماید.

فرم بازدید رایگان

لطفا جهت بازدید رایگان از مجموعه خود فرم زیر را تکمیل نموده.