امنیت شبکه

امنیت شبکه چیست؟

امنیت شبکه هر فعالیتی که برای حفاظت از یکپارچگی شبکه و داده ها قابل استفاده است، طراحی شده است. این شامل تکنولوژی های سخت افزاری و نرم افزاری میباشد. امنیت شبکه موثر، دسترسی به شبکه را مدیریت میکند، و یا به معنای دیگر امنیت شبکه تهدیدات مختلف را هدف قرار میدهد و از وارد شدن و یا گسترش آنها در شبکه را جلوگیری میکند.

مدیریت امنیت شبکه امروزه بیش از هر زمان در دهه های اخیر چالش برانگیز است. اما راه حل های امنیتی برتر شبکه میتواند بر ساده تر کردن این کار کمک کند.

 

 

راه کار و یا راه حل؟


راه حل های امنیتی مناسب میتواند به بهبود مدیریت و امنیت و عملکرد آن کمک کند اما با فراوانی فناوری در دسترس، انتخاب بهترین راه حل های امنیتی شبکه کار سخت و دشواری است و همچنین نیاز به یک تیم متخصص دارد که علاوه بر در نظر گرفتن هزینه های این کار بهترین راهکار را پیاده سازی کند.

برای دریافت مشاوره و بهترین راهکار برای شرکت خود، با ما در تماس باشید.

در زیر به مواردی که در این باره مورد تامل است میپردازیم:

1- کنترل دسترسی
هر کاربری نباید به شبکه دسترسی داشته باشد. برای محافظت باید هر کاربر و هر دستگاه را شناسایی کرد سپس میتوان سیاست های امنیتی را اجرا کرد.

2- آنتی ویروس و آنتی اسپم
نرم افزار های مخرب شامل ویروس ها، تروجان ها، اسپم ها، باج افزار ها و نرم افزار های جاسوسی میباشند، که گاهی اوقات اطلاعات شبکه را آلوده میکنند.

3- امنیت برنامه ها
هر نرم افزاری که برای اجرای یک کسب و کار مورد استفاده قرار میگیرد باید محافظت شود. زیرا ممکن است این نرم افزار ها حاوی حفره های امنیتی و آسیب پذیر باشند.

4- تحلیل رفتاری
برای تحلیل رفتار غیر معمول شبکه، باید بدانید که رفتار طبیعی چگونه به نظر میرسد، ابزار تحلیل به طور خودکار رفتارهایی که غیر طبیعی به نظر میرسد را مشخص میکند.

5- امنیت ایمیل
ایمیل هر سازمان میتواند تهدیدی بر امنیت به حساب آید. مهاجمان از تاکتیکهای مهندسی برای فریب دادن و هدف گیری اطلاعات از ارسال ایمیل و یا هرز نامه استفاده میکنند.

6- فایروال
فایروال ها مانع بین شبکه مورد اعتماد داخلی و شبکه های بی اعتبار خارجی میشوند.

7- سیستمهای پیشگیری از نفوذ
سیستمهای پیشگیری از نفوذ (IPS) ترافیک شبکه را به طور فعال برای جلوگیری از حملات اسکن میکنند.

8- VPN
یک شبکه خصوصی مجازی، اتصال از یک یا چند نقطه به یک شبکه (اغلب در اینترنت) را رمز گزاری میکند.

9- امنیت وب
یک راه حل امنیتی وب، استفاده از اینترنت را برای کاربران کنترل میکند، تهدیدات وب را مسدود و دسترسی به سایتهای مخرب را ممنوع میکند.

10- امنیت شبکه بی سیم
شبکه های بی سیم امنیت کمتری نسبت به شبکه های سیمی دارند، بدون اقدامات امنیتی دقیق، نصب شبکه های بی سیم مانند قرار دادن پورت شبکه در همه جا است.

شرکت توسعه شبکه رادمان با توجه به موارد ذکر شده بالا بهترین راهکار را پس از بازدید و بررسی رایگان شبکه ارائه می دهد.

فرم بازدید رایگان

لطفا جهت بازدید رایگان از مجموعه خود فرم زیر را تکمیل نموده.